'

Lokale MED-undervisere

Lokale MED-undervisere

Udpegning og uddannelse af lokale MED-undervisere

Hovedudvalgene i kommuner og regioner kan udpege lokale MED-undervisere. De centrale parter (KL, Danske Regioner og Forhandlingsfællesskabet) har fastlagt krav til uddannelse og certificering af de lokale MED-undervisere.

Lokale certificerede MED-undervisere kan afholde MED-uddannelse i deres egen kommune eller region.

De lokale MED-undervisere får deres grundlæggende MED-underviseruddannelse og deltager i netværk og videndeling i PUF Akademi. Det er også her, de opretholder deres certificering ved at deltage i en årlig underviserkonference og en uddannelsesdag.

Nedenfor finder du en oversigt over certificerede lokale MED undervisere:

Avatar
Charlotte Møller Hornum
Favrskov Kommune


Avatar
Finn Rubach-Larsen
Favrskov Kommune


Avatar
Mia Hegnslund
Fredensborg Kommune


Per Andersen Repstock
Per Andersen Repstock
Frederikssund Kommune


Avatar
Heidi Juel Kolters
Gribskov Kommune


Avatar
Tasja Roswall Dekkerhus
Gribskov Kommune


Avatar
Kirsten Besendahl
Haderslev Kommune


Avatar
Tina Vesthald
Halsnæs Kommune


Avatar
Charlotte Justesen Bork
Jammerbugt Kommune


Avatar
Louise Werner Gielsager
Københavns Kommune, Børne- og Ungdomsforvaltningen


Avatar
Peter Kamvig
Københavns Kommune, Børne- og Ungdomsforvaltningen


Avatar
Ingo Hahn
Kolding Kommune


Avatar
Karen Vestergaard
Kolding Kommune


Avatar
Christian Nielsen
Lolland Kommune


Avatar
Louise Hoeg
Lyngby-Taarbæk Kommune


Avatar
Trine Gundesen
Mariagerfjord Kommune


Avatar
Jane Klitholm Sandgreen
Middelfart Kommune


Avatar
Dorthe Erika Vang Jensen
Næstved Kommune


Avatar
Lone Brask Bay
Odder Kommune


Avatar
Torben Nielsen
Odder Kommune


Avatar
Lene Skjøtt
Randers Kommune


Avatar
Thomas Holm Krogh
Randers Kommune


Pernille Byskov Hillersborg
Pernille Byskov Hillersborg
Rebild Kommune


Avatar
Mai Nørremark Kristensen
Region Midtjylland


Avatar
Peder Bang
Region Midtjylland


Avatar
Helle Willemoes Knøsgaard
Region Nordjylland


Jørgen Frost Henriksen
Jørgen Frost Henriksen
Region Nordjylland


Avatar
Bodil Kjær
Ringsted Kommune


Avatar
Signe Willumsen
Rudersdal Kommune


Linda Maron
Linda Maron
Sønderborg Kommune


Avatar
Pia Kistrup Rasmussen
Svendborg Kommune


Morten Bahnsen
Morten Bahnsen
Thisted Kommune


Avatar
Kim Jørgensen
Varde Kommune


Avatar
Jens Boye Ravn
Vejle Kommune


Avatar
Heikki Visby Wickberg
Vesthimmerlands Kommune


Dorte Deichmann
Dorte Deichmann
Viborg Kommune


Jens Hørning Jørgensen
Jens Hørning Jørgensen
Aalborg Kommune


Avatar
Anders Probst Jensen
Aarhus Kommune


Lasse Holm
Lasse Holm
Aarhus Kommune


Avatar
Lone Justesen
Aarhus Kommune


Maibritt Villadsen
Maibritt Villadsen
Aarhus Kommune


Tina Salmon
Tina Salmon
Aarhus Kommune


Trine Brüsch
Trine Brüsch
Assens Kommune


Avatar
Torben Feldskov
Guldborgsund Kommune


Avatar
Louise Baad Ellekjær Jensen
Vejle Kommune