Du er her

Lokale MED undervisere

Udpegning og uddannelse af lokale MED undervisere
Hovedudvalgene i kommuner og regioner kan udpege lokale MED undervisere. De centrale parter (KL, Danske Regioner og Forhandlingsfællesskabet) har fastlagt krav til uddannelse og certificering af de lokale MED undervisere. Læs mere om certificering og opretholdelse af certifikat.

Lokale certificerede MED undervisere kan afholde MED uddannelse i deres egen kommune eller region.

De lokale MED undervisere får deres grundlæggende MED underviseruddannelse og deltager i netværk og videndeling i PUF Akademi. Det er også her de opretholder deres certificering ved at deltage i en årlig underviserkonference og en uddannelsesdag.

Nedenfor finder du en oversigt over certificerede lokale MED undervisere:

Assens  Kommune  

trine_brusch_002.jpg

Trine Brüsch
Favrskov Kommune  
 

Charlotte Møller Hornum

Finn Rubach-Larsen

Fredensborg Kommune  
  Mia Hegnslund
Frederikssund Kommune  
  Per Andersen Repstock
Gribskov Kommune  
  Annette Øhlers
Guldborgsund Kommune  
  Torben Feldskov
Haderslev Kommune  
  Filip Christensen
  Klaus Moldt
Halsnæs Kommune  
  Tina Vesthald
Kolding Kommune  
  Anders Pedersen
  Anna Hjerrild
Københavns Kommune, Børne- og Ungdomsforvaltningen  
  Louise Werner Gielsager
  Peter Kamvig

Københavns Kommune,

Socialforvaltningen

 
  Kirstine Østergaard Andersen
  Birgitte Høgh
  Tina Busholdt
  Susanne Gerhardt
  Trine Billum
Lolland Kommune  
  Christian Nielsen
Mariagerfjord Kommune  
  Trine Gundesen
Middelfart Kommune  
  Jane Klitholm Sandgreen
Nyborg Kommune  
  Uffe Hvidkær Christoffersen
Næstved Kommune  
  Dorthe E.V. Jensen
Odder Kommune  
  Lone Brask Bay
  Torben Nielsen
Odense Kommune  
  Albert Hall
  Annette Frost
  Katarina Maria Krog Weber
  Lotte Kirk Hansen

mohammed_bibi.jpg

Mohammed Bibi
Randers Kommune  
  Lene Skjøtt
  Thomas Holm Krogh
Rebild Kommune  

pernille_b._hillersborg.jpg

Pernille Byskov Hillersborg
Rudersdal Kommune  
  Signe Willumsen
Skanderborg Kommune  
  Stine Tranberg Jensen
Svendborg Kommune  
  Pia Kistrup Rasmussen
Syddjurs Kommune  
  Maja Aaquist
Sønderborg Kommune  

kirsten_bielefeldt.jpeg.jpg

Kirsten Bielefeldt
  Linda Maron
Varde Kommune  
   
  Kim Jørgensen
Vejle Kommune  
  Jens Boye Ravn
  Maria Dorthea Hansen
Vesthimmerlands Kommune  
  Heikki Visby Wickberg
Viborg Kommune  

dorte_deichmann.jpg

Dorte Deichmann
Aalborg Kommune  

jens_hoerning_joergensen.jpg

Jens Hørning Jørgensen
  Charlotte Justesen Bork
Aabenraa Kommune  
  Henriette Daabeck
Aarhus Kommune  

undervisere_2014_002.jpg

Annette Degn

undervisere_2014_045.jpg

Lasse Holm

maibritt_villadsen_hr100.jpg

Maibritt Villadsen

Maibritt Villadsen

undervisere_2014_049.jpg

Tina Salmon
Region Hovedstaden  
  Bette Lundh Rønnov
  Lene Askgaard Hyldtoft
Region Nordjylland  
  Helle Willemoes Knøsgaard

Grønland

Styrelsen for Sundhed og forebyggelse

 
  Else-Marie Grønvold
  Susanne Rasmussen